Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

18.05.2024, 15:22
    Головна » 2009 » Липень » 19 » Наталка Лупу - срібний призер чемпіонату Європи серед молоді!!!
    08:54
    Наталка Лупу - срібний призер чемпіонату Європи серед молоді!!!
    Сусідка Софії Ротару приносить Україні «срібло» Євро U-23

Чергову медаль для України на молодіжному чемпіонаті Європи з легкої атлетики у Каунасі здобула 21-річна Наталя Лупу з Маршинців Чернівецької області (СК «Гешко», офіційний партнер – готель «Буковина»). Вихованка Анатолія Якимчука та Володимира Степанова у фінальному забігу на 800 м з результатом 2.01,08 фінішувала другою після росіянки Єлєни Кофанової (1.58,94). Третьою на фініші була Агнешка Лешчинска (Польща) – 2.01,53. Ще одна українка Ольга Єкименко з Сум показала сьомий час – 2.03,56.

До фіналу Наталка Лупу пробилася з другого місця в забігу і з загальним четвертим часом (2.02,74). У своєму забігу сусідка Софії Ротару трішки поступилася британці Еммі Джексон, але зрозуміло, що буковинка не боролася там за перше місце, а лише за одну з двох прямих путівок до фіналу. А ось у вирішальному забігу Наталка продемонструвала чудові бійцівські якості, «видряпавши» срібну нагороду у гострій боротьбі з бігунками з названою полячкою та росіянкою Александрою Уваровою (2.01,87). Особистий рекорд Лупу на 800-метрівці (встановлений на молодіжному чемпіонаті України 3.07.09 у Донецьку) – 2.00,32. Це, зрозуміло, рекорд Чернівецької області.

Уже за декілька хвилин після фінішу «новоспечену» срібну призерку молодіжного Євро привітали найтитулованіший буковинський спортсмен Іван Гешко, Валерій Чинуш (власник готелю «Буковина», який підтримує спортклуб «Гешко» і, зокрема, Наталку Лупу) та віце-губернатор Буковини Борис Баглей.

Нагадаємо, що Наталя Лупу вже має в активі перемоги на Європейському Олімпійському юнацькому фестивалі 2003 р. (1500 м), юніорському чемпіонаті Європи 2005 р. (800 м, теж у Каунасі, до речі). На юніорському чемпіонаті світу 2007 р. буковинка на останніх метрах дистанції випустила з рук «бронзу». А торік Наталка менше секунди не дотягнула до олімпійського нормативу А, у разі виконання якого вона отримала би квартиру в Чернівцях. Утім, можливо тепер здібній бігунці і так «засвітить» власне житло у столиці Буковини?
    Георгій МАЗУРАШУ (turnir.com.ua)

Інформація з сайту uaf.org.ua:
    В третій день молодіжного чемпіонату Європи з легкої атлетики, що відбувається в Каунасі, скарбничка збірної України поповнилася на 5 нагород. Поки що у молодих українських легкоатлетів жодного «золота».

Друге місце на каунаському чемпіонаті посів сьогодні Іван Гришин в секторі для метання диску серед чоловіків. У своїй найкращій спробі українець показав результат 59м61см. Не залагодилися змагання у Павла Карсака, котрий виконав одну вдалу спробу на 50м80см і посів з цим показником дванадцяте місце. Перемогу серед дискоболів здобув росіянин Ніколай Сєдюк – 60м80см.

Срібну нагороду молодіжного чемпіонату Європи до свого активу додала Наталя Лупу, котра на дистанції 800 метрів серед жінок показала результат 2:01.08 і програла лише росіянці Єлєні Кофановій, котра має зараз другий результат сезону в світі. Сьомою у цьому фіналі фінішувала Ольга Єкименко – 2:03.56.

Станіслав Мельников, вдруге за сезон розміняв 50 секунд на дистанції 400 метрів з бар’єрами серед чоловіків. Результат українця 49.88 сек приніс йому срібну нагороду чемпіонату. Переміг у цій дисципліні британець Ллойд Гамбз з особистим рекордом 49.88сек.

Особистий рекорд і бронза молодіжного чемпіонату Європи – здобуток українського спринтера Ігоря Бодрова. Півкола стадіоном Ігор подолав за 20.61сек. Дмитро Островський у фіналі чоловічої двохсот метрівки фінішував шостим, також встановивши особистий рекорд – 20.90. Переможцем став Тобі Сандмен. На фініші британець показав час, який дорівнює найкращому результату сезону в Європі – 20.37сек.

Дмитро Лашин був третім у фінальному забігові чоловіків на дистанції 10000метрів з показником 30:08.44. Турок Селім байрак перетнув лінію першим за 29:47.15.

Трохи не вистачило до призового місця Ганні Тітімець на дистанції 400 метрів з бар’єрами серед жінок. Результат українки – 56.27сек і четверта позиція. Восьмою закінчила цей фінал Анна Ярощук57.26. Перемогу з особистим рекордом у цій дисципліні відсвяткувала британка Перрі Шейк-Драйтон – 55.26сек.

Наталя Погребняк фінішувала сьомою у фіналі жіночого бігу на 200 метрів з результатом 23.81сек. Попередньо у півфіналі українка показала свій найкращий результат нинішнього сезону – 23.52.

Дев’ятим дійшов фінішу Назар Коваленко на двадцятикілометровій дистанції зі спортивної ходьби – 1година 25хвилин 47секунд. У іспанського переможця Мігеля Анджела Лопеза – 1:22:23.

Український жіночий квартет в естафеті 4х400 метрів стартуватиме завтра у фіналі цієї дисципліни. Наші дівчата пройшли перше коло змагань з сьомим результатом  3:38.57.

Подолали сьогодні кваліфікаційний бар’єр троє українців. Віра Ребрик з другим результатом серед списометальниць стартуватиме у фіналі – 57м56см. Дмитро Миколайчук в секторі для метання молоту та Роман Авраменко в секторі для метання спису закінчили відбірковий раунд на 12-их позиціях з результатами 65м42см та 72м59см відповідно.

Ще шість сьогоднішніх фіналів відбувалися без участі українців. Їх переможцями стали: Заліна Маргієва (Молдова) – жіночий молот – 67м67см; Алєксандра Шамсутдінова (Росія) – жіноча висота – 1м89см; Адам Кжот (Польща) – 800м чоловіки – 1:45.81; Єлізавєта Рижих (Німеччина) – жіноча жердина – 4м50см; Артур Нога (Польща) – 110м з бар’єрами чоловіки – 13.47сек; Крістіна Вукічевич (Норвегія) – 100 метрів з бар’єрами жінки – 12.99сек.

Прес-аташе. Переглядів: 704 | Додав: flab | Рейтинг: 5.0/1