18.05.2024, 08:38
    Головна » 2009 » Грудень » 22 » Погляд на європейський спринт
    09:33
    Погляд на європейський спринт
    http://rusathletics.com/nov/im/5722-b.jpg  Спринтери Старого Світу показали кілька помітних результатів на міжнародних стартах цього року.

Англієць Дуейн Чемберс став єдиним представником Європи у фіналі бігу на 100м на чемпіонаті світу в Берліні, де фінішував шостим. Два європейця пробилися до фіналу на двухсотметровій дистанції (сьоме і восьме місця), три - в бігу на 400 метрів.

У фіналі чемпіонату світу Чемберс також показав найшвидший європейський час сезону (10.00). Дуейн виступав в минулому сезоні дуже епізодично, найчастіше, не зі своєї вини (багато організаторів змагань не запрошували британця через допінговий скандал). На початку року він показав 10.06, в кінці травня виграв командний чемпіонат Європи в Лейрії (10.07), але потім взяв участь лише на кількох скромних змаганнях у Франції і в Нідерландах.

Серед європейських спринтерів з'явилися два юніори з дуже серйозним потенціалом. 19-річний Раміль Гулієв з Азербайджану заявив про себе на Олімпійських Іграх в Пекіні, де показав 20.66, встановивши національний рекорд. Потужний прорив був зроблений у червні 2009 року. На змаганнях у Стамбулі Раміль встановив рекорд Азербайджану на стометрівці (10.08). Цей результат вразив багатьох фахівців, але пізніше спринтер довів, що це було тільки початком. Він фінішував другим на юніорському чемпіонаті Європи в Нові-Сад. Там же інша молода зірка-француз Крістоф Леметр виграв золото з рекордом Європи для юніорів (10.04).

Ровесник Гулієва, Леметр в цьому році значно поліпшив свої результати, послідовно нарощуючи форму по ходу сезону. Молодий француз також виступав у Берліні, дійшовши до другого раунду в бігу на 100 метрів, біг у складі збірної Франції в естафеті 4x100 метрів.

Після закінчення сезону Леметр був визнаний "Європейською висхідною зіркою легкої атлетики 2009 року".
    Француз, можливо, дещо відвернув увагу від Гулієва, але в розмові про біг на 200 метрів всі навперебій говорили про "чудо з Азербайджану". Спочатку він показав відмінні результати в Стамбулі. Вражаючий сезон Гулієва продовжився в липні перемогою на Універсіаді в Белграді. Спортсмен показав феноменальний для свого віку результат - 20.04. Це рекорд Азербайджану для дорослих і вища європейське досягнення для юніорів.

Гулієв продовжив вигравати, перемігши на юніорському чемпіонаті Європи (20.33). У Берліні у фіналі на 200 метрів Раміль став кращим європейцем (сьоме місце).

Англієць Тобі Сендемен також справив приємне враження на дистанції 200 метрів, вигравши з особистим рекордом (20.37) молодіжний чемпіонат Європи.

У бігу на 400 метрів сезон видався не найкращим для європейців. І хоча три атлети потрапили у фінал чемпіонату світу в Берліні, але це стало можливим, завдяки низькому рівню результатів у цьому виді у всьому світі, до того ж європейці фінішували у фіналі на останніх місцях (шостий, сьомий, восьмий). Для того, щоб завоювати бронзу треба було показати 45.02, але це виявилося не під силу кращим спринтерам Старого Світу.