19.04.2024, 02:46
    Головна » 2009 » Лютий » 2 » «Русская зима» - занадто сувора для українців
    08:07
    «Русская зима» - занадто сувора для українців

1 лютого в московському манежі імені Куца відбулися традиційні міжнародні змагання зимової серії ІААФ «Русская зима». З восьми українських легкоатлетів, які стартували на російському турнірі лише Ігорю Бодрову (на фото) вдалося пробитися до призової трійки. В попередньому забігу на 60 метрів Ігор фінішував першим, подолавши дистанцію за 6,70сек. У фіналі Бодров покращив попередній показник на 3 сотих секунди, але на вкрай щільному фініші поступився італійцеві Фабіо Черутті та американцеві Джошуа Норману, котрі посіли відповідно перше та друге місяця з результатами 6.64 та 6.66. Нагадаю, що нинішнього сезону Ігор Бодров вже показав на шістдесятиметрівці час 6 і 66 сотих секунди.

Могла потрапити до призової трійки і срібна призерка чемпіонату світу в закритих приміщеннях на вісімсотметрівці Тетяна Петлюк, котра стартувала в Москві на дистанції 1000 метрів. На фініші киянка показала досить високий результат 2хв.36 і 71 сотих секунди, але залишилася на четвертій позиції. Росіянка Анна Алмінова святкувала перемогу з новим особистим рекордом та найкращим результатом сезону в світі 2.34,33. Ще одна українська середньовичка Зоя Нестеренко-Гладун на дистанції 1000 метрів показала час 2.40,67.

Рекордсмен України з бігу на 60 метрів з бар’єрами Сергій Демидюк потроху починає оговтуватися від минулорічної травми, щоправда, вийти на звичний для себе рівень результатів киянину поки що не вдається. В попередньому забігу «Русской зими» Сергій показав результат 7.90, а у фіналі, хоча і покращив його на 5 сотих секунди, фінішував п’ятим. Перемога ж дісталася росіянину Євгєнію Борісову – 7,59сек, котрий залишив за спиною навіть чемпіона світу 2005 року з бігу на 110 метрів з бар’єрами Ладжи Дюкурея. На російській доріжці француз фінішував тільки третім – 7.77.

Срібна призерка афінської Олімпіади Олена Красовська до фіналу жіночого бігу на 60 м з/б не потрапила, закінчивши забіг п’ятою за 8,31сек. А перемога на коротких бар’єрах серед жінок також дісталася росіянці Татьяні Павлій, котра у фіналі встановила особистий рекорд 8.02.

Олімпійська чемпіонка Пекіна з легкоатлетичного багатоборства Наталка Добринська нинішньої зими стартуватиме лише в окремих видах. Після міжнародного турніру зі стрибків у висоту Наталя вийшла в сектор для довжини. Однак, як повідомили російські ЗМІ, напередодні старту Добринська застудилася, а відтак не могла показати «свій» результат. В Москві вінничанці вдався стрибок на 6м30см, що дозволив фінішувати їй на п’ятій позиції. А тріумфувала в секторі для стрибків у довжину серед жінок росіянка Ольга Кучеренко, котра у п’ятій спробі приземлилася на позначці 6м81см.

У секторі для стрибків у висоту серед чоловіків стартував Андрій Соколовський, одначе, миколаївському стрибунові не вдалося взяти 2м20см, а отже, він зупинився на сьомій позиції з результатом 215см. У цьому секторі відзначився лідер світового сезону Іван Ухов, котрий здобув перемогу з новим найкращим досягненням цієї зими – 2м35см. Рекордсмен Росії намагався штурмувати і 2.41, але планка невблаганно тричі падала долі.

Проте новий рекорд Росії для закритих приміщень таки було встановлено. Його автором став чемпіон афінської Олімпіади Юрій Борзаковський. Одну тисячу метрів Юрій подолав за 2.17,10, скинувши одразу 9 десятих секунди з минулого досягнення, яке стояло непорушно протягом 20-ти років. Втім, Борзаковський дістався фінішу тільки другим, а перемогу на кілометровій дистанції святкував кенієць Харон Кейтані (2.16,76).

Донеччанин Максим Мазурик в секторі для стрибків у висоту з жердиною не взяв початкову висоту 5м41см. Француз Рено Лавіліньє виграв турнір жердинників з результатом 5м81см.